Wobler ARES 7 SR


Datum publikace: 25-06-2014, 8:10 v Recenze rybářského nádobíčka.

Přívlačový segment woblerů je světem, o němž si již roky myslím, že mě nemá čím překvapit, a přesto mě vždy něčím překvapí. Pokaždé se najde model, který na mě za sklem vitríny nebo z inzertní stránky časopisu vykřikne: Hej, kámo, tady jsem! Já jsem tady pro tebe. Tak si mě kup! Se mnou zažiješ vzrůšo! A já mu ty uřvaný kecy uvěřím a koupím si ho, abych pak u vody zjistil, že ani trochu nekecal. Zkrátka každý rok se najde model, který mě u vody nadchne nejen svým chodem, ale především svou efektivitou.

Jedním z nich je mělce plovoucí Ares od firmy Gloog, který se v mé „polní“ výbavě zabydlel v sezoně 2010. Tedy v roce, kdy byl uveden na trh. Tehdy jsem se jím vybavil, protože po podobném modelu jsedm dlouho volal, a musím říct, že i po čtyřech úplných sezonách stále patří k nejchytlavějším woblerům v mém báglu. Tenhle wobler zkrátka „lepí“ (rozuměj: přitahuje a chytá ryby).

štika a ares 7 C 2

Ares 7 SR (Gloog)

Provedení

Tělo Arese, vyrobené z tvrzené pěny, má tvar podobný stavbě těla perlína, přičemž sedm centimetrů jeho délky si v tomto konkrétním případě dovolím označit za “univerzální” velikost. Tedy velikost přijatelnou pro dravce od 30 do 100 centimetrů. Jeho pohybovou akci, stejně jako u všech woblerů, přímo ovlivňuje lopatka, která je kulatá a spíše malá, posazená k ose wobleru zhruba pod úhlem 75°. Takto vymyšlená nástraha jemně a sevřeně vibruje při středně pomalém vlečení, a to v hloubce kolem 0,7 až 1,1 metru pod hladinou.

Přednosti

Pro mělce plovoucího Arese je typické pravidelné mihotání boků, které nejvíce využijeme v mělkých vodách nebo při lovu bolenů, větších toušťů či okounů pod hladinou. Pokud klidně vedeným Aresem potrhneme krátce vpřed, jeho vibrace se nakrátko zintenzivní a opticko-akustické signály zvýrazní. Útoky aktivních predátorů pak bývají prudké, a to i od mnohdy váhavých candátů. Aresy se přitom vyrábějí jak v plovoucí, tak v potápivé verzi, se kterou si můžeme parádně vyhrát na tekoucích vodách.

ares 7 - special colours

Ares 7 SR (Gloog)

Nejčastější využití

V mělkých partiích stojatých i tekoucích vod, pod jezy nebo na přehradách při lovu v horním patře vodního sloupce. Osvědčily se mi i při noční přívlači blízko břehů, kde aktivně lovili candáti nebo boleni.

Lovené druhy ryb

Štika, bolen, tloušť, okoun, candát

Klady:

– “univerzální” velikost

– vysoká úspěšnost

– spolehlivý chod

Zápory:

Během čtyřletého používání této úspěšné nástrahy se mi dvakrát stalo, že se uvolnila lopatka, vsazená a vlepená do těla. Vzhledem k četnosti jejich používání a místům, kudy je vodím (např. kamenné náspy, mělké pařezovky), je to velmi malé číslo, které by jednomu možná ani nestálo za řeč, nicméně ho zde zmíním.

bolen s aresem4 shallow

Ares 7 SR (Gloog)

Technická specifikace nástrahy:

Délka: 7 cm

Hmotnost:  8 gr.

Doporučená síla vlasce:  0,20-0,25 mm mm nebo pletená šňůra 0,10 až 0,16 mm

Cena dnes:  135,- Kč (zdroj: www.gloog-nastrahy.cz)

Václav Fikar
Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Už nastavili zrcadlo? Pohled do tváře podzimní přívlače

Čas plyne jako voda. A tak se stalo, že s prutem u vody jsem nebyl devět týdnů v kuse, což je...

Nevšední kašny hned za naší západní hranicí

Bývají všelijaké. Některé mohou být nezajímavé, tvarově nudné, bez špetky potřebné fantazie i řemeslného umu, které člověku v paměti neutkví. Avšak jiné...

Top