Wobler ARES 7 SR


Datum publikace: 25-06-2014, 8:10 v Recenze rybářského nádobíčka.

Přívlačový segment woblerů je světem, o němž si již roky myslím, že mě nemá čím překvapit, a přesto mě vždy něčím překvapí. Pokaždé se najde model, který na mě za sklem vitríny nebo z inzertní stránky časopisu vykřikne: Hej, kámo, tady jsem! Já jsem tady pro tebe. Tak si mě kup! Se mnou zažiješ vzrůšo! A já mu ty uřvaný kecy uvěřím a koupím si ho, abych pak u vody zjistil, že ani trochu nekecal. Zkrátka každý rok se najde model, který mě u vody nadchne nejen svým chodem, ale především svou efektivitou.

Jedním z nich je mělce plovoucí Ares od firmy Gloog, který se v mé „polní“ výbavě zabydlel v sezoně 2010. Tedy v roce, kdy byl uveden na trh. Tehdy jsem se jím vybavil, protože po podobném modelu jsedm dlouho volal, a musím říct, že i po čtyřech úplných sezonách stále patří k nejchytlavějším woblerům v mém báglu. Tenhle wobler zkrátka „lepí“ (rozuměj: přitahuje a chytá ryby).

štika a ares 7 C 2

Ares 7 SR (Gloog)

Provedení

Tělo Arese, vyrobené z tvrzené pěny, má tvar podobný stavbě těla perlína, přičemž sedm centimetrů jeho délky si v tomto konkrétním případě dovolím označit za “univerzální” velikost. Tedy velikost přijatelnou pro dravce od 30 do 100 centimetrů. Jeho pohybovou akci, stejně jako u všech woblerů, přímo ovlivňuje lopatka, která je kulatá a spíše malá, posazená k ose wobleru zhruba pod úhlem 75°. Takto vymyšlená nástraha jemně a sevřeně vibruje při středně pomalém vlečení, a to v hloubce kolem 0,7 až 1,1 metru pod hladinou.

Přednosti

Pro mělce plovoucího Arese je typické pravidelné mihotání boků, které nejvíce využijeme v mělkých vodách nebo při lovu bolenů, větších toušťů či okounů pod hladinou. Pokud klidně vedeným Aresem potrhneme krátce vpřed, jeho vibrace se nakrátko zintenzivní a opticko-akustické signály zvýrazní. Útoky aktivních predátorů pak bývají prudké, a to i od mnohdy váhavých candátů. Aresy se přitom vyrábějí jak v plovoucí, tak v potápivé verzi, se kterou si můžeme parádně vyhrát na tekoucích vodách.

ares 7 - special colours

Ares 7 SR (Gloog)

Nejčastější využití

V mělkých partiích stojatých i tekoucích vod, pod jezy nebo na přehradách při lovu v horním patře vodního sloupce. Osvědčily se mi i při noční přívlači blízko břehů, kde aktivně lovili candáti nebo boleni.

Lovené druhy ryb

Štika, bolen, tloušť, okoun, candát

Klady:

– “univerzální” velikost

– vysoká úspěšnost

– spolehlivý chod

Zápory:

Během čtyřletého používání této úspěšné nástrahy se mi dvakrát stalo, že se uvolnila lopatka, vsazená a vlepená do těla. Vzhledem k četnosti jejich používání a místům, kudy je vodím (např. kamenné náspy, mělké pařezovky), je to velmi malé číslo, které by jednomu možná ani nestálo za řeč, nicméně ho zde zmíním.

bolen s aresem4 shallow

Ares 7 SR (Gloog)

Technická specifikace nástrahy:

Délka: 7 cm

Hmotnost:  8 gr.

Doporučená síla vlasce:  0,20-0,25 mm mm nebo pletená šňůra 0,10 až 0,16 mm

Cena dnes:  135,- Kč (zdroj: www.gloog-nastrahy.cz)

Václav Fikar
Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Drahoušek na česneku vyjde 2. prosince

Nakladatelství Pointa ze skupiny Albatros Media oznámilo, kdy vyjde má kniha Drahoušek na česneku, v níž na čtenáře čeká celkem osmnáct...

Pevnost Boyard v Chebu a Karel IV. ve Varech

Velmi úspěšným byl 1. ročník týmové soutěže Chebská pevnost Boyard, inspirované slavnou televizní show. Do soutěže v historické části města, kterou...

Poděkování všem, kteří pomohli knize do světa

Crowdfundingový předprodej mé osmé knihy Drahoušek na česneku, v němž se rozhodovalo, zda kniha vyjde, či nikoliv, trval krátkých třicet dnů....

Drama do poslední chvíle. Drahouška jste ale vybojovali!

Byla to šílená jízda, ale rozhodli jste. Drahoušek na česneku provoní vaše domácnosti a knihovny!

“Byl to gól v poslední minutě,”...

Top