Velký batoh JENZI DE LUXE


Datum publikace: 19-04-2013, 16:13 v Recenze rybářského nádobíčka.

K tomu nejlepšímu, co se dá momentálně na evropském rybářském trhu v segmentu bagáže sehnat, mohu zařadit nový „cestovní“ bágl DeLuxe od Jenzi. Tato novinka pro rok 2013 není z kategorie „dva v jednom“, jak tu a tam znějí reklamní slogany na některé víceúčelové výrobky, ona dokonce není ani tři v jednom. Bágl DeLuxe je… Hodně v jednom!

Batoh na záda, velká taška přes rameno, cestovní špajz nebo třeba malý šatník. Prostě jak kdo chce. Nejlepší beznohý kamarád, jaký nás může na delších či náročných výpravách k vodě doprovázet. Věrný společník pro plnou polní.

deluxe web 8

Když jsem zasedl ke klávesnici, abych se o svůj poznatek z jeho užívání podělil, musel jsem si nejdřív zodpovědět otázku, co vlastně od takového rybářského báglu my, rybáři, očekáváme? A odpověď samozřejmě zněla: Jak kdy, záleží na okolnostech.

deluxe web 13

Jdeme-li k řece nalehko (muška, přívlač) s tím, že půjdeme proti vodě podél břehu, určitě budeme chtít lehký krok. A tedy nekomplikovaný batoh, který nás neomezí v pohybu a nebude zbytečně tlačit do ramen. Budeme zkrátka chtít lehkou tašku přes rameno pro pár nejdůležitějších věcí.

Když ale vyrazíme na celý víkend nebo třeba jen na delší část dne s tím, že budeme sedět na jednom místě (kaprařina, sumcařina, feeder, plavaná), pak jistě oceníme batoh velký. S kapsami. Takový, který uspořádaně pojme celou řadu věcí – od rybářské bižuterie a hromady nezbytných doplňků až třeba po láhve s vodou, svačinu nebo mikinu navíc. Batoh Jenzi DeLuxe patří právě do této skupiny.

deluxe web 7

Velký prostor a kapsy

DeLuxe je velký a nabízí prostorné skladovací prostory. Hlavní úložný prostor, který si můžeme sami horizontálně rozčlenit mobilními příčkami na suchý zip, pojme i pět boxů o šířce 40 centimetrů a k nim se vejde ještě i několik menších. Jedná se tedy o vskutku velké kručící břicho.

Horní úložný prostor pojme také jeden velký box, nebo třeba zimní mikinu pro dospělého chlapa i se svetrem, případně může posloužit jako špajz. Vejde se do něj velká svačina pro dva lidi i s litrovou láhví. Protože je umístěná nahoře, kde hrozí nejmenší riziko rozmačkaní nebo polámání potravin, je využíván nejčastěji právě jako záložna potravin.

Další kapsy má batoh po stranách a na přední stěně. Dohromady jich je šest.

deluxe web 11

deluxe web 12

Vychytávky do terénu

Vskutku cenným bonusem, který mě víc než příjemně překvapil po vybalení tašky z obalu, byl druhý popruh přes rameno. Nevyhovuje vám ten, který byl s taškou dodán jako hlavní? Žádný problém. Sáhněte do boční kapsy, kde naleznete druhý, s delší zesílenou plochou na rameno. Stačí je jen vyměnit. Ano, takhle si za své peníze představuji nadstandardní služby.

Určitou vychytávkou je také boční stojan na dvě plechovky. I když se tento další bonus na první pohled nejeví, třetinové i půllitrové plechovky jsou v něm bezpečně postavené, jak jsem se v terénu přesvědčil. Je vidět, že naši němečtí kolegové (JENZI je německá firma), mají rádi své jisté…

deluxe web

deluxe web 6

Zmínit bych možná mohl i šití, i když tuto vlastnost samozřejmě nemohu řadit mezi „vychytávky“. Protože mi ale rukama prošlo už hodně batohů různých značek, dobře vím, jak bolestivým místem celé řady báglů právě šití je. Zatímco si moji absolutní důvěru (po víceletém bezchybném používání) v prvotřídní kvalitu získaly batohy od české firmy Hodonský nebo od německých firem, o jiných už to tvrdit nemohu.

V tomto konkrétním případě je šití kvalitní, které by nám mělo zajistit, že se bágl po pár zmoknutích v terénu nezačne někde ve spojích trhat. Zkrátka by mělo zajistit delší životnost.

deluxe web 10

No, zkrátím se. A tentokrát svůj závěr prostě a jednoduše odlehčím… Kdyby Krteček znal batoh Jenzi DeLuxe, už by zřejmě netoužil po kalhotkách s velkými kapsami, aby se mu do nich všechno vešlo. Tenhle bágl by ho zcela jistě nadchnul…

deluxe web 4

deluxe web 5

Klady:

– stojan na dvě piva (nebo koly)

– náhradní popruh ve výbavě

– kvalitní šití

– několik nastavitelných popruhů, které umožňují nejen trojí nošení (na zádech, v ruce nebo přes rameno), tak i třeba připnutí skládacího podběráku, stativu nebo větší trojnožky

– vzhledem ke kvalitě a provedení velmi příznivá cena

– atraktivně nenápadný přírodní design

deluxe web 2

Zápory:

– během prvních tří měsíců užívání žádné nezjištěny

Základní parametry:

Rozměry:  šířka: 65 cm, výška: 45 cm, hloubka: 40 cm

Materiál: 100% polyester

Zip: plastový

Cena dnes: cca 1879,- korun

Václav Fikar
Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Skladba týdne

Hudba je lék. Hudba je droga. Hudba je rozkoš. Hudba je vzduch, který dýcháme. Hudba je moře. Hudba je boží dar....

Valdštejnova desítka už za 40 dnů. Budu znovu na startu

Na konec přece jenom! Po dvou letech se vracím na start mezinárodního běžeckého závodu Valdštejnova desítka, který letos startuje v sobotu...

Zahájení na mělčinách. Devět nástrah pro zajímavý start sezóny

Pro rybáře v Česku není většího svátku než 16. června – zahájení sezóny lovu dravých ryb na vodách Českého rybářského svazu a...

Drahoušek na česneku vyjde 2. prosince

Nakladatelství Pointa ze skupiny Albatros Media oznámilo, kdy vyjde má kniha Drahoušek na česneku, v níž na čtenáře čeká celkem osmnáct...

Pevnost Boyard v Chebu a Karel IV. ve Varech

Velmi úspěšným byl 1. ročník týmové soutěže Chebská pevnost Boyard, inspirované slavnou televizní show. Do soutěže v historické části města, kterou...

Top