Příběhy 10 fotografií měsíce: Září


Datum publikace: 03-10-2017, 17:44 v Uncategorized.

S novým školním rokem jsem se rozhodl uvést k životu seriál, o němž jsem přemýšlel od dubna. Seriál, v němž se prostřednictvím deseti vybraných fotografií, které vás zaujaly na sociálních sítích, ohlédnu za uplynulým měsícem. Černobíle. A třeba prozradím, kdy, jak nebo proč která fotografie vznikla.

Nový fotografický měsíčník startuje zářím 2017. Takové byly jeho momenty mým okem 🙂

Čtyři kříže (místo tří)

Národní přírodní památka Tři kříže ve Slavkovském lese na Chebsku. Snímek jsem pořídil během fotografování nejvyšších vrcholů Slavkovského lesa, mezi které patří také Tři kříže (U Tří křížů). Nápad vytvořit u tří křížů ještě kříž čtvrtý se v mé hlavě zrodil přímo na místě. Pak už jsem jenom poděkoval protisvětlu.

Rybáři před bitvou

Snímek rybářů na mnoha lodích vznikl před sedmou hodinou ranní během čekání na start 2. ročníku Jackson Trophy, mezinárodního závodu v lovu dravých ryb z lodi na západočeské přehradě Hracholusky. Přestože jsem sám závodil, neustále jsem se díval kolem sebe a hledal scénu vhodnou k vyfotografování. Tahle se mi líbila pro svou atmosféru, kvůli ní jsem na chvíli odložil vlastní přípravu na závod.

Skleněná koule na holé hlavě mága

Francouz, který nechal v Riegrově ulici v Plzni levitovat mince a další předměty a na jehož těle držely skleněné koule jako přilepené. Mág a jogín Jyoti Supernaturel. Po jeho vystoupení na Pilsen Busking Festu, největším festivalu pouličního umění v Česku, jsem ho požádal o možnost portrétovat jej. Souhlasil. Fotografoval jsem ho přímo na ulici, zvědavé publikum mu nevadilo. Je na něj zvyklý.

Vlasy

Momentka z Pilsen Busking Festu, zachycená v Riegrově ulici. Zatímco mág Jyoti Supernaturel nemá vlasy žádné, hudebníci na druhém konci ulice měli vlasů na rozdávání.

Čas hub

Letošní září v Čechách patřilo houbám. Hřiby a další houby rostly opravdu jako po dešti, houbaři mluví o mimořádné sezóně. A protože houby fotografuji rád, pořídil jsem desítky jejich fotografií. Například kozák na této fotografii rostl kousek od břehu chebské přehrady Jesenice.

Ulice jako surrealistický obraz

Plzeňská ulice Bedřicha Smetany jako kdyby vystoupila z obrazu Salvadora Dalího. Anebo jako bych do takového obrazu vstoupil. V této surrealistické podobě se mi prostě líbila.

V sudu se zelím

Tradiční šlapání zelí na Festivalu zelí v Křimicích. Šlapáním v dřevěném sudu se bavili dospělí a užívaly si ho i děti. Jako tento chlapec, kterému se ze sudu vůbec nechtělo. Pokud jde o mě, místo škapání zelí jsem si dal raději zelňačku a zelný koláč.

Ozdobený pařez

Šupinatky, Václavky a další pařezové houby. V trsech a tradičních společenstvích velmi fotogenické. Při fotografování těchto hub ke mně odkudsi přiběhl cizí pes, který si tak moc chtěl se mnou hrát, že jsem celou řadu snímků pokazil.

Mágovy oči

A ještě jednou francouzský mág a jogín Jyoti Supernaturel a jeho uhrančivé oči. Holčička vedle mě se jich bála, ale s koulí to jeho oči zkoulely.

Houby, kam se podíváš

Dvoudenní výstava hub, která se každoročně koná v Mariánských Lázních, letos představila 282 druhů hub a několik dobrot z nich vyrobených. Výstavu hub si nenechaly ujít stovky houbařů. Kromě fotografií jsem si z Mariánských Lázní odvezl i poznání. Totiž že pečenáče z některých druhů hub jsou vynikající.

Foto Václav Fikar
Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Vybráno dvacet procent. Zbývají jen dva týdny, v nichž rozhodnete

Kniha Drahoušek na česneku se slevou dvacet procent je už vyprodána. Ale ještě zbývá kniha se slevou deset procent, tuším pouhých...

Vyjde, nebo nevyjde má nová kniha? Rozhodujete právě teď

V pondělí 15. dubna zbývá už jen osmnáct dnů do konce crowdfundingu, tedy zajištění financování vytištění knihy Drahoušek na česneku.

Vydání...

Rozhodují čtenáři. Šestnáct procent pro Drahouška během prvního týdne

Drahoušek na česneku, má osmá kniha, se ke čtenářům vypravila jinou cestou než všechny předchozí. Cestou crowdfundingu, kdy je nutné během...

Mlýn Výrov v Březích vystavuje fotografie z Laponska

Až do 5. května můžete ve výrovském mlýně v Březích u Přelouče zhlédnout výstavu mých fotografií, nazvanou jednoduše Laponsko.

Výstava, která...

Crowdfunding začal! Drahoušek na česneku potřebuje vaši podporu

Trubte na poplach. Počínaje dneškem (středa 3. dubna) začala třicetidenní crowdfundingová kampaň na moji nejnovější knihu Drahoušek na česneku. Znamená to...

Top