Univerzální rybář aneb Sedmidenní víceboj s rybami konkrétního revíru


Datum publikace: 03-07-2016, 6:21 v Aktuálně.

Do hlavní části letošní rybářské sezony (od 16. 6. do 31. 12.) jsem vstoupil s několika ambiciózními cíli. Jedním z nich je “sedmidenní víceboj” na určitém revíru, kdy mým cílem je ulovit během pouhého týdne všechny běžné rybí druhy (dorůstající se alespoň 20 centimetrů délky), které se v revíru vyskytují. Samozřejmě navzdory počasí.

lín václav fikar

Lín obecný z Velkého Rybníka na Karlovarsku.

Porci svých letošních dovolených jsem rozdělil mezi tři typologicky zcela odlišné revíry, přičemž první z nich mám právě za sebou. Padesátihektarový Velký Rybník v západočeské části Podkrušnohoří.

Během sedmi dní a sedmi nocí jsem na něm ulovil kapry, líny, perlíny, cejny, okouny, šest úhořů, sumce i štiku, a to za střídavého použití čtyř rybolovných technik – plavaná, přívlač, feeder a položená.

Stoprocentně úspěšným jsem ovšem nebyl. Nepodařilo se mi chytit zbývající dva druhy, které se zde podle místních rybářů mají ještě vyskytovat – amura a candáta. Přesto jsem s výsledkem sedmidenní výpravy spokojený. Osmdesátiprocentní druhová úspěšnost je velmi dobrým výsledkem. Týden totiž není zase až tak dlouhá doba, zvlášť pak s přihlédnutím k nezvykle proměnlivému počasí, s nímž se zdejší oblast v danou dobu potýkala.

Můj ambiciozní plán navíc zkomplikoval blesk, který v noci z 25. na 26. června udeřil do vody a zabil tisíce zdejších ryb. V neděli (druhý den mé výpravy) tak přeživší ryby téměř nebraly, trvalo čtyřiadvacet hodin, než se první z nich po elektrošoku vzpamatovaly. To byla zřejmě největší zajímavost této výpravy.

Druhým revírem z projektu, který jsem si pro sebe nazval Univerzální rybář, bude už brzy jihočeská řeka Lužnice.
Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Písničkář Petr Skala: Jsem čudla svobodná
Jeho výrazné písně jsem poprvé uslyšel vloni v červenci. Toho večera jsme s přítelkyní seděli na zastřešené terase chaty u Berounky, vyprávěli...
V Západočeském divadle ožily příběhy slavných dobyvatelů Everestu
Ve 20. století padl jeden mýtus. Člověk pokořil nejvyšší horu světa. S dobýváním Mount Everestu jsou přitom historicky spjati zejména tří velikáni...
Křídla zimní Ohře 2.

Horní tok řeky Ohře, páteční řeky Karlovarského kraje, není ani široký, ani nijak zvlášť hluboký. Přesto je zdrojem obživy víceru ptačích...

Top