Univerzální rybář aneb Sedmidenní víceboj s rybami konkrétního revíru


Datum publikace: 03-07-2016, 6:21 v Aktuálně.

Do hlavní části letošní rybářské sezony (od 16. 6. do 31. 12.) jsem vstoupil s několika ambiciózními cíli. Jedním z nich je “sedmidenní víceboj” na určitém revíru, kdy mým cílem je ulovit během pouhého týdne všechny běžné rybí druhy (dorůstající se alespoň 20 centimetrů délky), které se v revíru vyskytují. Samozřejmě navzdory počasí.

lín václav fikar

Lín obecný z Velkého Rybníka na Karlovarsku.

Porci svých letošních dovolených jsem rozdělil mezi tři typologicky zcela odlišné revíry, přičemž první z nich mám právě za sebou. Padesátihektarový Velký Rybník v západočeské části Podkrušnohoří.

Během sedmi dní a sedmi nocí jsem na něm ulovil kapry, líny, perlíny, cejny, okouny, šest úhořů, sumce i štiku, a to za střídavého použití čtyř rybolovných technik – plavaná, přívlač, feeder a položená.

Stoprocentně úspěšným jsem ovšem nebyl. Nepodařilo se mi chytit zbývající dva druhy, které se zde podle místních rybářů mají ještě vyskytovat – amura a candáta. Přesto jsem s výsledkem sedmidenní výpravy spokojený. Osmdesátiprocentní druhová úspěšnost je velmi dobrým výsledkem. Týden totiž není zase až tak dlouhá doba, zvlášť pak s přihlédnutím k nezvykle proměnlivému počasí, s nímž se zdejší oblast v danou dobu potýkala.

Můj ambiciozní plán navíc zkomplikoval blesk, který v noci z 25. na 26. června udeřil do vody a zabil tisíce zdejších ryb. V neděli (druhý den mé výpravy) tak přeživší ryby téměř nebraly, trvalo čtyřiadvacet hodin, než se první z nich po elektrošoku vzpamatovaly. To byla zřejmě největší zajímavost této výpravy.

Druhým revírem z projektu, který jsem si pro sebe nazval Univerzální rybář, bude už brzy jihočeská řeka Lužnice.
Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Dětmar Jäger: Někteří ptáci se zde objevili nově, mnohem více druhů ale ze západočeské krajiny vymizelo.
Českých osobností, které převzaly významné ocenění z rukou ministra bavorské vlády, skutečně není mnoho. Osobně znám jen dvě takové osobnosti.

Jednou z nich je...
Výstava “Laponsko” se posouvá o půl roku. Na jaro 2024

Autorská výstava mých fotografií nazvaná “Laponsko”, která se měla konat od října do listopadu v prostorách výrovského mlýna v Břehách na...

Nejdřív jsem se seznámil s loutkou, říká sochař Miro Žáčok. Autor chebského Hurvínka
Dvě sochy slovenského sochaře Miroslava Žáčoka, který žije a tvoří v Českých Budějovicích, už v Chebu stojí několik let. Bronzové Děvčátko s kocourkem a...
Herec Petr Németh: Rád bych si zahrál ryze zápornou roli
Jeho profesní příběh jako by tkaly sudičky. Osud mu cestu k divadelnímu herectví komplikoval, klikatil a prodlužoval. On ale vytrval a nepřestal...
Nena jako za mlada. 40 let od mega hitu 99 Luftballons

Je jí 63 let a přivedla na svět pět dětí. Přesto vypadá na 43 a na pódiu řádí, jako by právě...

Top