Odtajněna druhá část reprezentační nominace pro Štičí hry


Datum publikace: 22-04-2023, 7:35 v Jak na ně?.

Už za několik týdnů se Daleký sever promění v dějiště mých dalších Štičích her. Výsledek turnaje je vždycky nejistý, protože nezáleží jen na schopnostech trenéra a kvalitě týmu, nýbrž i na dalších okolnostech, jakými jsou například aktuální počasí či stav vody.

Avšak dobře sestavený výběr nástrah má mnohem větší šanci zabojovat o medaile než tým, jehož nominaci trenér podcenil.

Na konci března jsem oznámil první část nominace. Nyní mohu odtajnit zbývající borce, kteří odcestují s reprezentačním týmem za obhajobou zlata z posledních Štičích her.   

Invincible Floating 18 cm (klub: Nils Master)

Urostlý severský dřevotluk, vysochaný z abachového dřeva a odkojený jedním z nejslavnějších klubů přívlačové historie. Rozdílový bek osmnáctkové ráže, kterému se menší štiky obvykle vyhýbají.

Zezadu bude palebnou podporou prvního útoku. Podobně jako Petr Svoboda na olympiádě v Naganu může tento robustní dělostřelec vystřelit zlatou.

Invincible

Mimochodem, místo obvyklých dvou až tří Invinciblů jich letos na Štičí hry odcestuje jedenáct ve velikostech 18, 15 a 12 centimetrů. Ještě nikdy v historii jsem nepovolal na Daleký sever tak početnou kolonii legionářů z finského Kalkkinenu.

Podle mé dlouholeté zkušenosti každý rok ovládne Štičí hry jiná nástraha, letos by se jí mohl stát právě Invincible. 

Mega Craw 20 cm (mateřský klub: Fox Rage)

Dvaceticentimetrový klepeťák z klubu Fox Rage je nováčkem v mém výběru. Na Štičích hrách na Dalekém severu ho čeká reprezentační premiéra. Do vodní plochy vletí bez jakékoliv přípravy, může jedině překvapit. Uvidím, kolik výpadů štik v brance pochytá.

Mega Craw

Loke (mateřský klub: Falkfish)

Byla to právě ona, kdo na Štičích hrách 2018 zaháčkoval největší štiku turnaje. A nejen ji.

Loke

Tehdy můj reprezentační výběr na medaili sice nedosáhl, když skončil těsně pod bednou, dobře ukovaná Loke je však od té doby stálicí v mém výběru. Nějaký bod pro tým dosud vybojovala na každých Štičích hrách.

Esox Jointed 19 cm (mateřský klub: Dorado)

Na posledních Štičích hrách posbíral hned několik bodů, a to vždy v okamžicích, kdy se ostatním spoluhráčům nedařilo. Tím se stal velmi cenným.

Esox Jointed

Pravdou je, že nevyprovokoval k útoku štiku 80+, což je vzhledem k jeho požehnaným parametrům zvláštní, ale co se nestalo minule, může se přihodit letos.

Big McTail (mateřský klub: Svartzonker)

Pěkně urostlý nováček v mém výběru, který dostane velký prostor od první minuty. Hráč do velkých vodních arén, kde lze očekávat největší štičí řezáky.

Big McTail

Slim Glidebait 12 cm (mateřský klub: Westin)

Na posledním severském turnaji nebodoval. Zpočátku dostával výrazný prostor, ale postupně jej z hrací plochy vytlačily jiné nástrahy.

Slim Glidebait

Moji důvěru však tento výborný hlučný bruslař s vlastností suspending neztratil a s reprezentačním výběrem odcestuje i letos. V nových, atraktivních dresech.

Zalt 14 cm (mateřský klub: Zalt)

Hlučný švédský nosáč dostane prostor na pozici levého beka třetí pětky. Očekávám od něj důraznou podporu útoku. V minulosti sice prokazoval nestabilní výkony, proto jsem jej v nominaci na poslední dva turnaje vynechal, letos ale opět nastoupí.

Zalt

Krap 13 cm (mateřský klub: Bonito)

V jednoduchosti je síla. A právě pro schopnost jednoduché hry obdržel reprezentační pozvánku i polský útočník Krap, který na klubové úrovni hájí barvy Bonita.

V přípravném kempu prokázal všechny potřebné schopnosti pro úspěšný debut na Štičích hrách. Může se stát nečekanou hvězdou turnaje. 

Krap

Ticsaren 11 a 14 cm (mateřský klub: Svartzonker)

Na svůj úvodní start v reprezentačním dresu mého výběru se doslova třese švédský bruslař Ticsaren, který v přípravném kempu podával výborné výkony. Do turnaje naskočí ze silné třetí pětky. Má nejlepší předpoklady vykoledovat si pár ran od štik a udělat několik cenných severských bodů.

Ticsaren

Roach 9 cm (mateřský klub: Salmo)

Dlouholetá reprezentační opora. Jeden z nejlepších univerzálů, který za posledních pětaadvacet let řezal vodní sloupce. Pro jeho příznivce bylo přímo šokem, když se jej mateřský klub rozhodl před několika lety uvolnit do předčasného důchodu.

Roach totiž disponoval reprezentační výkonností a stále zůstává velmi efektivním a produktivním jak na vodách tekoucích, tak stojatých.

Roach

Je zkrátka spolehlivým sběratelem severských bodů. Primárně je sice zacílený na štiky do 85 centimetrů, avšak když má den, dokáže vstřelit neskutečný gól a překonat i štiku 115+.

Na blížících se Štičích hrách bude mít za úkol kontakt se středními štikami, velkými okouny a trofejními jeseny.

Super Shadow Rap 11 a 16 cm (mateřský klub: Rapala)

Stane se ze specialisty na štičí chutě, který na klubové úrovni obléká dres jednoho z njelepších týmů planety, nezastavitelný gólostroj?

Super Shad Rap

Skitter V 13 cm (mateřský klub: Rapala)

Ze špičkového týmu Rapaly jsem povolal i Skittera V s výbornými krasobruslařskými schopnostmi. Hráč s červenou hlavou pro speciální úkoly a zvláštní oeprace.

Skitter V

Odhadovaná sestava pro úvodní vhazování, totiž nahození během prvního turnajového dne, by mohla vypadat takto:

Brankář: Mega Craw

Pětka 1.: Invincible, Big McTail – Fat Minnow King, Slider, Esox Jointed

Pětka 2.: Super Shadow Rap, Executor – Slim Glidebait, Perch, Pig Shad Jr.

Pětka 3.: Zalt, Loke – Krap, Roach, Ticsaren

Pětka 4: Gantarel, X-Rap Jointed – Skitter V, Rad, G-G Spoon

Václav Fikar

Čtěte také: V nominaci na Štičí hry na Dalekém severu jsou zkušené opory i úplní nováčci
Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Drahoušek na česneku vyjde 2. prosince

Nakladatelství Pointa ze skupiny Albatros Media oznámilo, kdy vyjde má kniha Drahoušek na česneku, v níž na čtenáře čeká celkem osmnáct...

Pevnost Boyard v Chebu a Karel IV. ve Varech

Velmi úspěšným byl 1. ročník týmové soutěže Chebská pevnost Boyard, inspirované slavnou televizní show. Do soutěže v historické části města, kterou...

Poděkování všem, kteří pomohli knize do světa

Crowdfundingový předprodej mé osmé knihy Drahoušek na česneku, v němž se rozhodovalo, zda kniha vyjde, či nikoliv, trval krátkých třicet dnů....

Drama do poslední chvíle. Drahouška jste ale vybojovali!

Byla to šílená jízda, ale rozhodli jste. Drahoušek na česneku provoní vaše domácnosti a knihovny!

“Byl to gól v poslední minutě,”...

Top