Začalo Divadlo jednoho herce. Oblíbený festival je jediný svého druhu v Česku


Datum publikace: 05-10-2023, 22:49 v Aktuálně.

Večerním potleskem ve stoje pro Miřenku Čechovou, která hrou Baletky vyprodala Západočeské divadlo, skončil úvodní den tradiční mezinárodní přehlídky Divadla jednoho herce v Chebu. Oblíbená divadelní přehlídka potrvá do neděle 8. října, přičemž během čtyř festivalových dnů nabídne celkem dvanáct autorských představení a performací.

Například již v pátek večer (6. 10.) se diváci mohou těšit na francouzského herce a performera Claudea Cordiera v originální inscenaci Preludium v jasně modré, která získala letošní nominaci na prestižní francouzskou cenu Prix Molière v kategorii Divadlo pro mládež.

Miřenka Čechová ve hře Baletky.

Sobota v Chebu nabídne milovníkům divadla hned pět představení. Vedle jiných hru Sabra – Matka s dcerou v nové zemi, one woman show izraelské herečky Netra Yaschin. Dále DADA Revue v podání Pavola Seriše z brněnského Divadla Bolka Polívky či Everest. Ve hře o dobývání nejvyšší hory světa hraje herec Západočeského divadla David Beneš.

Nultý ročník Divadla jednoho herce (Cheb Monodrama Festival) se uskutečnil v roce 1980. Letošní ročník je dvaadvacátý, festival se koná jednou za dva roky.

Foto Václav Fikar

Chebský mezinárodní festival, který je jediným svého druhu v Česku, nabízí to nejlepší z domácí i zahraniční tvorby v oblasti sólových projektů a monodramat napříč všemi divadelními druhy a žánry (od klasického činoherního textu přes taneční, nonverbální, loutkové či multimediální performance, často překračující úzce vymezené žánrové hranice). V posledních letech pořadatelé přednostně zařazují autorské výpovědi a autorské projekty s důrazem na novátorskou a experimentální formu.

Celý program je zde.
Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Pevnost Boyard v Chebu a Karel IV. ve Varech

Velmi úspěšným byl 1. ročník týmové soutěže Chebská pevnost Boyard, inspirované slavnou televizní show. Do soutěže v historické části města, kterou...

Poděkování všem, kteří pomohli knize do světa

Crowdfundingový předprodej mé osmé knihy Drahoušek na česneku, v němž se rozhodovalo, zda kniha vyjde, či nikoliv, trval krátkých třicet dnů....

Drama do poslední chvíle. Drahouška jste ale vybojovali!

Byla to šílená jízda, ale rozhodli jste. Drahoušek na česneku provoní vaše domácnosti a knihovny!

“Byl to gól v poslední minutě,”...

Zbývají tři dny. A v nich získat zbývajících 40 procent cílové částky

Třicetidenní crowdfundingový předprodej mé nejnovější knihy Drahoušek na česneku je téměř u cíle. Do něj zbývají už pouhé tři dny.

Nachází...

Rozhovor pro Vysvlečenou: Kvalitní humor v literatuře je velmi náročné řemeslo

Influencerka Wendy Šimotová včera na svém blogu Vysvlečená uveřejnila rozhovor, který se mnou pořídila. Rozhovor vyšel pod titulkem “Napsat dobrou humoristickou...

Už jen týden. Šance pro knihu žije, i když čas se krátí

Fenomenální Jaromír Jágr oznámil, že příští sezóna bude jeho poslední. A já oznamuji, že má humoristická kniha Drahoušek na česneku vstupuje...

Velký skok o 16 procent. Bude finiš v předprodeji mohutný?

Posledních osm dnů crowdfundingu a “zápas” začíná být napínavý i zajímavý současně.

Kniha Drahoušek na česneku se od včerejšího večera vyšvihla z...

Top