Začalo Divadlo jednoho herce. Oblíbený festival je jediný svého druhu v Česku


Datum publikace: 05-10-2023, 22:49 v Aktuálně.

Večerním potleskem ve stoje pro Miřenku Čechovou, která hrou Baletky vyprodala Západočeské divadlo, skončil úvodní den tradiční mezinárodní přehlídky Divadla jednoho herce v Chebu. Oblíbená divadelní přehlídka potrvá do neděle 8. října, přičemž během čtyř festivalových dnů nabídne celkem dvanáct autorských představení a performací.

Například již v pátek večer (6. 10.) se diváci mohou těšit na francouzského herce a performera Claudea Cordiera v originální inscenaci Preludium v jasně modré, která získala letošní nominaci na prestižní francouzskou cenu Prix Molière v kategorii Divadlo pro mládež.

Miřenka Čechová ve hře Baletky.

Sobota v Chebu nabídne milovníkům divadla hned pět představení. Vedle jiných hru Sabra – Matka s dcerou v nové zemi, one woman show izraelské herečky Netra Yaschin. Dále DADA Revue v podání Pavola Seriše z brněnského Divadla Bolka Polívky či Everest. Ve hře o dobývání nejvyšší hory světa hraje herec Západočeského divadla David Beneš.

Nultý ročník Divadla jednoho herce (Cheb Monodrama Festival) se uskutečnil v roce 1980. Letošní ročník je dvaadvacátý, festival se koná jednou za dva roky.

Foto Václav Fikar

Chebský mezinárodní festival, který je jediným svého druhu v Česku, nabízí to nejlepší z domácí i zahraniční tvorby v oblasti sólových projektů a monodramat napříč všemi divadelními druhy a žánry (od klasického činoherního textu přes taneční, nonverbální, loutkové či multimediální performance, často překračující úzce vymezené žánrové hranice). V posledních letech pořadatelé přednostně zařazují autorské výpovědi a autorské projekty s důrazem na novátorskou a experimentální formu.

Celý program je zde.
Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Už nastavili zrcadlo? Pohled do tváře podzimní přívlače

Čas plyne jako voda. A tak se stalo, že s prutem u vody jsem nebyl devět týdnů v kuse, což je...

Nevšední kašny hned za naší západní hranicí

Bývají všelijaké. Některé mohou být nezajímavé, tvarově nudné, bez špetky potřebné fantazie i řemeslného umu, které člověku v paměti neutkví. Avšak jiné...

Top