Wobler ARES 7 SR


Datum publikace: 25-06-2014, 8:10 v Recenze rybářského nádobíčka.

Přívlačový segment woblerů je světem, o němž si již roky myslím, že mě nemá čím překvapit, a přesto mě vždy něčím překvapí. Pokaždé se najde model, který na mě za sklem vitríny nebo z inzertní stránky časopisu vykřikne: Hej, kámo, tady jsem! Já jsem tady pro tebe. Tak si mě kup! Se mnou zažiješ vzrůšo! A já mu ty uřvaný kecy uvěřím a koupím si ho, abych pak u vody zjistil, že ani trochu nekecal. Zkrátka každý rok se najde model, který mě u vody nadchne nejen svým chodem, ale především svou efektivitou.

Jedním z nich je mělce plovoucí Ares od firmy Gloog, který se v mé „polní“ výbavě zabydlel v sezoně 2010. Tedy v roce, kdy byl uveden na trh. Tehdy jsem se jím vybavil, protože po podobném modelu jsedm dlouho volal, a musím říct, že i po čtyřech úplných sezonách stále patří k nejchytlavějším woblerům v mém báglu. Tenhle wobler zkrátka „lepí“ (rozuměj: přitahuje a chytá ryby).

štika a ares 7 C 2

Ares 7 SR (Gloog)

Provedení

Tělo Arese, vyrobené z tvrzené pěny, má tvar podobný stavbě těla perlína, přičemž sedm centimetrů jeho délky si v tomto konkrétním případě dovolím označit za “univerzální” velikost. Tedy velikost přijatelnou pro dravce od 30 do 100 centimetrů. Jeho pohybovou akci, stejně jako u všech woblerů, přímo ovlivňuje lopatka, která je kulatá a spíše malá, posazená k ose wobleru zhruba pod úhlem 75°. Takto vymyšlená nástraha jemně a sevřeně vibruje při středně pomalém vlečení, a to v hloubce kolem 0,7 až 1,1 metru pod hladinou.

Přednosti

Pro mělce plovoucího Arese je typické pravidelné mihotání boků, které nejvíce využijeme v mělkých vodách nebo při lovu bolenů, větších toušťů či okounů pod hladinou. Pokud klidně vedeným Aresem potrhneme krátce vpřed, jeho vibrace se nakrátko zintenzivní a opticko-akustické signály zvýrazní. Útoky aktivních predátorů pak bývají prudké, a to i od mnohdy váhavých candátů. Aresy se přitom vyrábějí jak v plovoucí, tak v potápivé verzi, se kterou si můžeme parádně vyhrát na tekoucích vodách.

ares 7 - special colours

Ares 7 SR (Gloog)

Nejčastější využití

V mělkých partiích stojatých i tekoucích vod, pod jezy nebo na přehradách při lovu v horním patře vodního sloupce. Osvědčily se mi i při noční přívlači blízko břehů, kde aktivně lovili candáti nebo boleni.

Lovené druhy ryb

Štika, bolen, tloušť, okoun, candát

Klady:

– “univerzální” velikost

– vysoká úspěšnost

– spolehlivý chod

Zápory:

Během čtyřletého používání této úspěšné nástrahy se mi dvakrát stalo, že se uvolnila lopatka, vsazená a vlepená do těla. Vzhledem k četnosti jejich používání a místům, kudy je vodím (např. kamenné náspy, mělké pařezovky), je to velmi malé číslo, které by jednomu možná ani nestálo za řeč, nicméně ho zde zmíním.

bolen s aresem4 shallow

Ares 7 SR (Gloog)

Technická specifikace nástrahy:

Délka: 7 cm

Hmotnost:  8 gr.

Doporučená síla vlasce:  0,20-0,25 mm mm nebo pletená šňůra 0,10 až 0,16 mm

Cena dnes:  135,- Kč (zdroj: www.gloog-nastrahy.cz)

Václav Fikar
Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Vybráno dvacet procent. Zbývají jen dva týdny, v nichž rozhodnete

Kniha Drahoušek na česneku se slevou dvacet procent je už vyprodána. Ale ještě zbývá kniha se slevou deset procent, tuším pouhých...

Vyjde, nebo nevyjde má nová kniha? Rozhodujete právě teď

V pondělí 15. dubna zbývá už jen osmnáct dnů do konce crowdfundingu, tedy zajištění financování vytištění knihy Drahoušek na česneku.

Vydání...

Rozhodují čtenáři. Šestnáct procent pro Drahouška během prvního týdne

Drahoušek na česneku, má osmá kniha, se ke čtenářům vypravila jinou cestou než všechny předchozí. Cestou crowdfundingu, kdy je nutné během...

Mlýn Výrov v Březích vystavuje fotografie z Laponska

Až do 5. května můžete ve výrovském mlýně v Březích u Přelouče zhlédnout výstavu mých fotografií, nazvanou jednoduše Laponsko.

Výstava, která...

Crowdfunding začal! Drahoušek na česneku potřebuje vaši podporu

Trubte na poplach. Počínaje dneškem (středa 3. dubna) začala třicetidenní crowdfundingová kampaň na moji nejnovější knihu Drahoušek na česneku. Znamená to...

Top