Přívlačový prut BLACK SLASH / Pro Spin 210 cm


Datum publikace: 14-04-2018, 8:48 v Recenze rybářského nádobíčka.

Parádních přívlačových prutů je na trhu více než dost. Zaplaťpánbůh. Vždyť například jen na únorovém pražském veletrhu For Fishing 2018 jsem takových mazlů držel v ruce několik. A všechny jsem si uměl představit u vody. Jak jimi prohazuji břehy lemované rákosím či svědomitě proklepávám pařezovky. Jak si skrze ně opravdu užívám přívlač.

Black Slash, od roku 2016 nová vlajková loď německé značky Jenzi v segmentu přívlačových prutů, je jedním z nich. Na zmíněném veletrhu jste ho vidět nemohli, jedině možná na stánku firmy Velká ryba, pokud ho tam měla vystavený (což nevím). Olomoucký obchod Velká ryba, který letos v Praze vystavoval, totiž patří k několika málo prodejcům Jenzi v Česku.

Přívlačovým prutům BLACK SLASH Pro Spin 210 cm (6-18 gr.) jsem tak věřil, že jsem jimi odchytal i 2. ročník mezinárodních závodů Jackson Trophy, největším závodě v lovu ryb přívlačí z lodě v České republice.

Akce dvoudílného prutu Black Slash, který je osazený devíti očky, je rychlá a tvrdá.

Vláčet s radostí

Black Slash je zcela mimořádně lehký prut, což ocení každý vášnivý milovník přívlače. Jeho neuvěřitelně nízká hmotnost, pouhých 80 gramů v délce 2,1 m (gramáž 6-18), ho řadí mezi absolutně nejlehčí vláčáky, s jakými jsem kdy proháněl dravce. Pokud si ho vezmete do ruky bez navijáku, skoro o něm nebudete vědět. Je lehčí než dvě Tatranky Opavia.

Nízké hmotnosti prutu je dosaženo použitím ultra lehkého blanku s označením HTX a krátkou dělenou rukojetí s krátkými korkovými úchyty.

Rukojeť prutu je krátká. Měří jen třiatřicet centimetrů, což ve spojení s nízkou hmotností celého prutu dává široký prostor pro aktivní práci prutem zápěstím.

Takto lehký přívlačový prut, osedlaný menším navijákem, vám rozhodně žádný tenisový loket nepřivodí. A to i kdybyste jím prochytávali vodu šest hodin v kuse. Právě takovou dobu jsem s ním strávil aktivním chytáním z lodi a musím říct, že když jsem pak po šesti hodinách nahazování a přitahování nástrah vesloval zpět ke břehu, přes tři sta metrů proti středně vysokým vlnám, byl jsem v pohodě. Žádnou únavu jsem v ruce necítil. A to už jsem chlap po čtyřicítce. Takže kdybych chtěl, po občerstvení jsem mohl znovu vláčet.

Dělená korková rukojeť a sedlo navijáku Fuji. Pohyblivá je spodní část sedla, kterou naviják pevně uchytíte.

Maximálně citlivý

Výtečnou vlastností přívlačového prutu Black Slash / Pro Spin (JENZI) je citlivost. Totiž absolutní citlivost a vnímavost! Díky této žádané vlastnosti můžete dokonale prezentovat svoji nástrahu, a to za naprosto všech okolností. Ať na měkkém, bahnitém, tedy obvykle hůře čitelném dně, nebo třeba při silném bočním větru, který je vždy nepřítelem dobrého kontaktu s nástrahou.

Je přitom úplně jedno, vláčíte-li sedmicentimetrovou gumu na čtyřgramové hlavičce, nebo malý wobler s úzkou lopatkou. Tento tvrdý a extrémně citlivý prut ví o každém zavrtění či malém klidném přískoku vaší nástrahy! A to vám dává ohromný prostor pro tvořivou práci s nástrahou. Ve hře o rybu tak zůstáváte i v dny, kdy jsou dravci pasivní.

Tvrdý, rychlý a citlivý, k tomu navíc krásný. Prut Black Slash od Jenzi je skutečným potěšením.

Jeho citlivost je zároveň klíčem k detekci i těch nejopatrnějších kontaktů s dravou rybou. Skutečně! Několikrát jsem zažil, kdy nedůvěřiví candáti nebo okouni jen lehce přišťuchovali vláčeného shada, volně potahovaného při dně přehrady. Jako by ho jen neochotně ochutnávali či ospale odháněli od svých úkrytů. Kdybych vláčel méně citlivým prutem, o těchto nejjemnějších důkazech dravčí existence bych neměl tušení.

Black Slash mě tedy perfektně informoval o dění hluboko pod hladinou a já tak díky němu spolehlivě věděl, že jsem dravcům na dosah. Věděl jsem o každém candátovi, který nedůvěřivě a lstivě ťukal do konečku vláčené gumové nástrahy. Připadal jsem si, jako bych si na ryby dole u dna svítil baterkou.

Pohled na spodní část prutu.

Rychlý zásek, okamžitý kontakt s rybou

Když už ale ryba na gumu zaútočila, zásek byl rychlý a jistý a kontakt s ní okamžitý. A následovalo plynulé a kompaktní zdolávání.

Přestože je Black Slash tenký a extrémně lehký, je zároveň dost silný na to, aby zvládal pumpování i pětikilové bojující ryby ode dna k hladině, aniž by se rybář musel bát o jeho výdrž. Pokud máte u navijáku správně nastavenou brzdu, což byste vždy měli mít, můžete si užít souboj s takovým dravcem dosyta. Zažijete opravdu vzrušující zážitek, přičemž můžete předpokládat, že tento prut vás v klíčových momentech utkání podrží. 

I když je přívlačový prut Black Slash štíhlý a ultra lehký, a to v gramáží 6-18 (tedy pro lehkou přívlač), můžete jím spolehlivě zdolat i krásné dravce.

Mimochodem, právě Black Slashem jsem na 2. ročníku Jackson Trophy na Hracholuskách přiměl k záběru a posléze vyvláčel největší štiku tohoto mezinárodního závodu (75 cm), která je zatím největší ulovenou dravou rybou v krátké historii závodu.

Zdolávací křivka, simulovaná na břehu.

Největší ryba 2. ročníku mezinárodních přívlačových závodů Jackson Trophy na Hracholuskách, kterou jsem zdolal Black Slashem.

Závěr:

Mimořádně pěkný a kvalitní prut se skvělými parametry pro vzrušující přívlač.

Klady:

  • extrémně citlivý
  • vnímavý i k nejopatrnějším kontaktům s rybou
  • okamžitý zásek, rychlá akce
  • mimořádně lehký
  • transportní délka
  • krásný design

Zápory:

  • po dvouletém používání nezjištěny

Technické specifikace:

Délka prutu: 2,1 m

Gramáž: 6-18 gr.

Hmotnost: 80 gr.

Počet oček: 9

Akce: tvrdá, rychlá

Transportní délka: 110 cm

Doporučená prodejní cena: 2 939,- Kč

Václav Fikar
2 thoughts on “Přívlačový prut BLACK SLASH / Pro Spin 210 cm

  1. Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda mohu tento prut někde koupit v ČR? Na žádném eshopu jsem ho nenašel. Moc Děkuji Tomáš W.

    • Dobrý den, přiznám se, že nevím, zdali je aktuálně možné jej v ČR někde zakoupit. Vím, že některé pruty JENZI nabízel skvělý obchod Velká ryba v Olomouci. Pak myslím i obchod Blackbass v Praze, ale… Nevím, jak je to v současnosti. Neuspějete-li v Česku, zkuste se podívat na německé eshopy, případně rakouské. Poštovné z Německa činí cca 350 korun.

Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Drahoušek na česneku vyjde 2. prosince

Nakladatelství Pointa ze skupiny Albatros Media oznámilo, kdy vyjde má kniha Drahoušek na česneku, v níž na čtenáře čeká celkem osmnáct...

Pevnost Boyard v Chebu a Karel IV. ve Varech

Velmi úspěšným byl 1. ročník týmové soutěže Chebská pevnost Boyard, inspirované slavnou televizní show. Do soutěže v historické části města, kterou...

Poděkování všem, kteří pomohli knize do světa

Crowdfundingový předprodej mé osmé knihy Drahoušek na česneku, v němž se rozhodovalo, zda kniha vyjde, či nikoliv, trval krátkých třicet dnů....

Drama do poslední chvíle. Drahouška jste ale vybojovali!

Byla to šílená jízda, ale rozhodli jste. Drahoušek na česneku provoní vaše domácnosti a knihovny!

“Byl to gól v poslední minutě,”...

Zbývají tři dny. A v nich získat zbývajících 40 procent cílové částky

Třicetidenní crowdfundingový předprodej mé nejnovější knihy Drahoušek na česneku je téměř u cíle. Do něj zbývají už pouhé tři dny.

Nachází...

Top