Přívlačový prut ANTARES Spinning 240 M


Datum publikace: 05-01-2007, 18:39 v Recenze rybářského nádobíčka.

Svůj první vláčecí Antares (2,4 m; 10-30 gr.) jsem si koupil na jaře roku 2003, když jsme s národním mužstvem odjížděli na přívlačové Mistrovství světa do Itálie. Tehdy se jednalo prakticky o novou a nejdražší řadu přívlačových prutů značky Shimano (uvedena na světový trh v roce 2002, pořizovací cena v Čechách byla přes 5500,-Kč), které jsem zůstal věrný dodnes. Proč? Je to prosté – Antares je „vyleštěný samurajský meč“ mezi přívlačovými pruty na tuzemském trhu!

Ale k věci… Tento prut, jenž mi svého času okamžitě padl do oka, jsem si zvolil ze tří důvodů: byl velmi lehký, velmi rychlý a nakonec špičkově vypadal. Později u vody jsem navíc poznal jeho mimořádné funkční vlastnosti, které učinily z této řady světoznámý výrobek a jednu z vlajkových lodí Shimana.

antares 3

Recenzovaný Antares Spinning 240M (10-30 gr.) rozhodně vyniká několika vlastnostmi. Za možná nejpozoruhodnější považuji jeho citlivost.

Víte, onen prut je sice tvrdý a rychlý (tudíž předurčený zejména k lovu wobblery, rotačními třpytkami či plandavkami), zároveň je ale také extrémně citlivý. Především v tom spočívá jeho originalita!

V praxi se to projevuje mimo jiné tak, že jím můžete vodit jak např. sedmicentimetrový hluboko-plovoucí wobbler, tak i rotační třpytku Aglia Long č. 1 od Mepps! Každá z uvedených nástrah je jinak velká, jinak těžká, ve vodě jinak pracuje a klade jiný odpor. Při vláčení Antaresem, pakliže k nástraze vyberete vlasec s vhodným průměrem, však každou z nich cítíte v ruce stejně dobře! Tímto konkrétním prutem jste tedy schopni stejně dobře vodit menší třpytky na tloušťových říčkách (vlasec 0,14 mm), jako třeba chytat štiky a candáty na přehradách (vlasec 0,20 mm nebo pletená šňůra 0,12 mm).

DIGITAL CAMERA

Při výrobě Antares blanku použila společnost Shimano proces Tcurve, který kombinuje zvláštní grafitovou tkaninu s revoluční pryskyřicovou recepturou. Tím vzniká dynamický a „elastický“ blank, jenž je nejen tvrdý, rychlý a citlivý, jak jsem již zmínil, ale také plný výkonových rezerv. Přeji vám být u toho, když si to rozdává se zubatou osmdesátkou! Právě v tu chvíli naprosto přesně pochopíte, co to je a jak se chová rychlý prut s elastickým blankem a dynamickou akcí. V ten moment jednou provždy poznáte, že není prut jako prut!

Uvedený vláčecí prut je vybaven hned 10 očky Fuji S.I.C., což je znát při náhozech, které jsou podstatně delší než u stejně dlouhých prutů drtivé většiny jiných značek. Díky akci jsou tyto hody také velmi přesné! Sedlo navijáku u vláčecích prutů Antares bylo „vytesáno“ ze santalového dřeva, v ceně výrobku je navíc pevný obal Cordura, ve kterém můžete prut bezpečně přepravovat na dlouhé vzdálenosti nebo si jej vzít do letadla.
Co dodat závěrem? Možná jen jediné! Pokud sama společnost Shimano označila originální řadu Antares za špičkovou s vysokou kvalitou a technickým výkonem, tak nepřeháněla. Antares je skutečně takový.

mgs a anatares

Klady:

– dlouhé a přesné hody
– citlivost
– rychlá reakce
– mimořádné výkonové rezervy
– dynamická akce při zdolávání ryby
– nízká hmotnost
– špičkový design
– pevné pouzdro Cordura

Zápory:

– já i můj rybářský parťák Jiří Dulovec jsme po pár vycházkách k vodě ztratili pohyblivé očko pro uchycení háčku nástrahy

Technické specifikace:

Prut: Antares Spinning 240M
Značka: Shimano
Délka prutu: 240 cm
Počet dílů: 2
Počet oček: 10
Transportní délka: 123 cm
Jakost oček: FUJI S.I.C.
Hmotnost prutu: 167 g.
Cena dnes: 4490,- Kč
Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Dětmar Jäger: Někteří ptáci se zde objevili nově, mnohem více druhů ale ze západočeské krajiny vymizelo.
Českých osobností, které převzaly významné ocenění z rukou ministra bavorské vlády, skutečně není mnoho. Osobně znám jen dvě takové osobnosti.

Jednou z nich je...
Výstava “Laponsko” se posouvá o půl roku. Na jaro 2024

Autorská výstava mých fotografií nazvaná “Laponsko”, která se měla konat od října do listopadu v prostorách výrovského mlýna v Břehách na...

Nejdřív jsem se seznámil s loutkou, říká sochař Miro Žáčok. Autor chebského Hurvínka
Dvě sochy slovenského sochaře Miroslava Žáčoka, který žije a tvoří v Českých Budějovicích, už v Chebu stojí několik let. Bronzové Děvčátko s kocourkem a...
Herec Petr Németh: Rád bych si zahrál ryze zápornou roli
Jeho profesní příběh jako by tkaly sudičky. Osud mu cestu k divadelnímu herectví komplikoval, klikatil a prodlužoval. On ale vytrval a nepřestal...
Nena jako za mlada. 40 let od mega hitu 99 Luftballons

Je jí 63 let a přivedla na svět pět dětí. Přesto vypadá na 43 a na pódiu řádí, jako by právě...

Top