Petr J. Novotný: Četlo se to samo!


Datum publikace: 04-05-2014, 8:00 v Aktuálně.

V červnu se na pultech knihkupectví objeví v pořadí pátá kniha Václava Fikara, nazvaná “Sezona chlupatých ploutví”.

“Já mám trochu mindrák z toho, že jsem do textů moc nezasahoval. Jsem zvyklý, že je to po mně celé červené. Ale jistě to není známka mé flákárny, ale toho, že jsou to opravdu pěkné povídky. Četlo se to samo,” řekl po jejím přečtení textař, publicista, herec a básník Petr Jediný Novotný, který je redaktorem Sezony chlupatých ploutví.

Sezona chlupatých poutví - Václav Fikar 2

Obálka nové knihy Václava Fikara, nazvané Sezona chlupatých ploutví. Autorem obálky je Michal Chodanič. Knihu v červnu 2014 vydává Mladá fronta.

Knihu “Sezona chlupatých ploutví” uvede na trh jedno z nejstarších českých nakladatelství – Mladá fronta, která vydala i předchozí Fikarovu knihu “Zápisník šíleného rybáře”. Autorem obálky Sezony chlupatých ploutví je Michal Chodanič, který knihu také graficky zpracoval.

“Sezona chlupatých ploutví je v podstatě takovým albem, do kterého jsem vložil pět různě dlouhých povídek, napsaných v různých dobách. Dvěma nejstarším povídkám, v knize té první a poslední, je dnes už víc než patnáct let. Naopak nejmladší z povídek, která se jmenuje Usmíření s řekou Keltů, jsem dokončil letos v lednu. Snad bude Sezona chlupatých ploutví bavit čtenáře stejně, jako je bavil Zápisník šíleného rybáře,” říká autor knihy Václav Fikar.

(ad.Pleas)
Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Návrat Hovorů VF s osobnostmi. U kávy

Rubrika Hovory VF u kávy se po několika letech vrací na tento web. Svého času byla velmi populární, rozhovory se zajímavými...

Jsem sice bronzový z Říma, ale nevstávám teď o hodinu později, říká český slamer Vašek z Aše
Stal se prvním českým slamerem, který výrazně uspěl na velké soutěži v Evropě. Tuzemští slameři pak slavili jeho italský úspěch nadšeně a...
Jen rybář ví

Jen rybář ví, jak bolí chytat v zimě. V prosinci, když ledový vítr svým dlouhým bičem práská do tváří a pod...

Přání do nového roku. Roku návratů?

Vážení návštěvníci mých stránek, milí čtenáři,

do nového roku 2023 vám přeji spoustu síly, víry v naději v lepší zítřky a víc...

Top