Petr J. Novotný: Četlo se to samo!


Datum publikace: 04-05-2014, 8:00 v Aktuálně.

V červnu se na pultech knihkupectví objeví v pořadí pátá kniha Václava Fikara, nazvaná “Sezona chlupatých ploutví”.

“Já mám trochu mindrák z toho, že jsem do textů moc nezasahoval. Jsem zvyklý, že je to po mně celé červené. Ale jistě to není známka mé flákárny, ale toho, že jsou to opravdu pěkné povídky. Četlo se to samo,” řekl po jejím přečtení textař, publicista, herec a básník Petr Jediný Novotný, který je redaktorem Sezony chlupatých ploutví.

Sezona chlupatých poutví - Václav Fikar 2

Obálka nové knihy Václava Fikara, nazvané Sezona chlupatých ploutví. Autorem obálky je Michal Chodanič. Knihu v červnu 2014 vydává Mladá fronta.

Knihu “Sezona chlupatých ploutví” uvede na trh jedno z nejstarších českých nakladatelství – Mladá fronta, která vydala i předchozí Fikarovu knihu “Zápisník šíleného rybáře”. Autorem obálky Sezony chlupatých ploutví je Michal Chodanič, který knihu také graficky zpracoval.

“Sezona chlupatých ploutví je v podstatě takovým albem, do kterého jsem vložil pět různě dlouhých povídek, napsaných v různých dobách. Dvěma nejstarším povídkám, v knize té první a poslední, je dnes už víc než patnáct let. Naopak nejmladší z povídek, která se jmenuje Usmíření s řekou Keltů, jsem dokončil letos v lednu. Snad bude Sezona chlupatých ploutví bavit čtenáře stejně, jako je bavil Zápisník šíleného rybáře,” říká autor knihy Václav Fikar.

(ad.Pleas)
Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Vyjde, nebo nevyjde má nová kniha? Rozhodujete právě teď

V pondělí 15. dubna zbývá už jen osmnáct dnů do konce crowdfundingu, tedy zajištění financování vytištění knihy Drahoušek na česneku.

Vydání...

Rozhodují čtenáři. Šestnáct procent pro Drahouška během prvního týdne

Drahoušek na česneku, má osmá kniha, se ke čtenářům vypravila jinou cestou než všechny předchozí. Cestou crowdfundingu, kdy je nutné během...

Mlýn Výrov v Březích vystavuje fotografie z Laponska

Až do 5. května můžete ve výrovském mlýně v Březích u Přelouče zhlédnout výstavu mých fotografií, nazvanou jednoduše Laponsko.

Výstava, která...

Crowdfunding začal! Drahoušek na česneku potřebuje vaši podporu

Trubte na poplach. Počínaje dneškem (středa 3. dubna) začala třicetidenní crowdfundingová kampaň na moji nejnovější knihu Drahoušek na česneku. Znamená to...

Duben. Měsíc prodeje Drahouška na česneku

Moji osmou knihu Drahoušek na česneku budete mít již za týden na dosah. Hned po Velikonocích začíná crowdfundingová kampaň na Pointě,...

Top