Petr J. Novotný: Četlo se to samo!


Datum publikace: 04-05-2014, 8:00 v Aktuálně.

V červnu se na pultech knihkupectví objeví v pořadí pátá kniha Václava Fikara, nazvaná “Sezona chlupatých ploutví”.

“Já mám trochu mindrák z toho, že jsem do textů moc nezasahoval. Jsem zvyklý, že je to po mně celé červené. Ale jistě to není známka mé flákárny, ale toho, že jsou to opravdu pěkné povídky. Četlo se to samo,” řekl po jejím přečtení textař, publicista, herec a básník Petr Jediný Novotný, který je redaktorem Sezony chlupatých ploutví.

Sezona chlupatých poutví - Václav Fikar 2

Obálka nové knihy Václava Fikara, nazvané Sezona chlupatých ploutví. Autorem obálky je Michal Chodanič. Knihu v červnu 2014 vydává Mladá fronta.

Knihu “Sezona chlupatých ploutví” uvede na trh jedno z nejstarších českých nakladatelství – Mladá fronta, která vydala i předchozí Fikarovu knihu “Zápisník šíleného rybáře”. Autorem obálky Sezony chlupatých ploutví je Michal Chodanič, který knihu také graficky zpracoval.

“Sezona chlupatých ploutví je v podstatě takovým albem, do kterého jsem vložil pět různě dlouhých povídek, napsaných v různých dobách. Dvěma nejstarším povídkám, v knize té první a poslední, je dnes už víc než patnáct let. Naopak nejmladší z povídek, která se jmenuje Usmíření s řekou Keltů, jsem dokončil letos v lednu. Snad bude Sezona chlupatých ploutví bavit čtenáře stejně, jako je bavil Zápisník šíleného rybáře,” říká autor knihy Václav Fikar.

(ad.Pleas)
Komentář

fourteen + ten =

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Vypravil jsem se po stopách zlatých úhořů. Jak jsem na Berounce dopadl?

Prohánějí se zlatí úhoři, známí z knihy Oty Pavla “Jak jsem potkal ryby” či z filmu Karla kachyni “Zlatí úhoři”, i...

Už v sobotu na YouTube. Honba za klenotem Berounky

Od 30. do 50. let minulého století prožil sportovní redaktor a spisovatel Ota Pavel na Berounce desítky báječných hodin při lovu...

Okoun říční (2022, přehrada Skalka, CZE)

Okoun říční (2022, přehrada Skalka, CZE, technika lovu: přívlač, 40 cm)

Top