O numerech, čarodějnici a novém roce


Datum publikace: 23-12-2010, 16:08 v Pěna všedních dnů.

Už jste si někdy nechali věštit budoucnost ze svého data narození? Já jo. A hned dvakrát. Vždycky v zimě, před příchodem nového roku. A vždycky v tak trochu složitém období, když jsem byl emočně našrot. Právě tehdy jsem se obrátil k magii čísel, abych zjistil, co na mou budoucnost říkají. Koneckonců ve víně a v číslech je prý pravda. Jen lahvinka Chardonnay mi sotva ukáže budoucnost.

První numerologický výklad mi už před pár lety vypracovala herečka a čarodějnice Kateřina Pokorná. Má celých šestnáct stran formátu A4, které jsem obdržel v sešité podobě. Výklad obsahuje moji budoucnost až do důchodu. Jeho autorka mě přitom neznala, k dispozici měla jen datum mého narození. Víc ani ťuk.

Druhý, kratší, mi právě teď vypracovala spisovatelka a čarodějnice Markéta Čekanová a poslala mi ho mailem. I ona měla k dispozici jen mé datum narození.

V základní charakteristice jsou oba numerologické rozbory, pořízené v jiných dobách a na jiných místech země, hodně podobné.

numerologie2

Vybírám ze stránek prvního:

Člověku narozeném v tomto datu byly do vínku dány tvořivost, citlivost a intuice…

Tento člověk umí ocenit krásu, má silnou představivost…

Má snahu se co nejvíc přiblížit přírodě…

Umí naslouchat ostatním lidem…

Když se zamiluje, tak zpravidla do hloubky a natrvalo…

Je chápavý, přesný, pozitivní…

Má silného ducha a schopnost jasného vidění budoucnosti…

Ale také…:

Je to člověk velmi složitý, kterému jen málokdo rozumí…

Žárlivě střeží své city…

Jedná příliš emočně…

K ostatním bývá kritický…

Musí se učit praktičnosti…

Uzavírá se s pocitem osamění…

Druhý říká mimo jiné toto:

Je si velmi dobře vědom času a dalších hranic, které všechno kolem nás omezují a ohraničují…

Stejně tak si je ale dobře vědom svého ega, což mu dohromady zaručuje stabilitu, důvěryhodnost, vážnost, respekt, věrnost, a také zájem žen…

Ale také…:

Snadno podléhá silným emocím…

Měl by se naučit relaxovat, aby se nerozštípnul…

Tyhle osobní věci jsem musel z obou rozborů vyzobat. Myslím, že z logického důvodu. Aby ti, kteří mě dobře znají, mohli sami nejlépe posoudit, nakolik mohou být numerologické rozbory přesné.

Nakolik v sobě datum narození může nést osud každého z nás, a tedy také, jak věrně či nevěrně může ukazovat naši budoucnost. Moji, sousedovu, zrzavé slečny z pokladny v Penny, řidiče posypového vozu, který ve čtyři hodiny ráno troubil před naším domem…

Takže co mě čeká v novém roce? Hmmm, na to jsem vážně zvědavý…

numerologie3

Podle čarodějnice Kateřiny mě v novém roce čeká cestování, nová dobrodružství a silný vztah. „Bude však důležité zachovat si rovnováhu mezi prací a odpočinkem,“ varuje čarodějnice Kateřina před eventuálním zhroucením organismu.

Rozbor čarodějnice Markéty pak říká, že se nacházím ve třetím roce svého životního cyklu, který mi přinese kreativitu, energičnost a rozvoj toho, co jsem na podzim (na začátku svého nového roku) začal. Roční cyklus se totiž počítá nikoliv od začátku kalendářního roku, ale od data narození. V mém případě od října. “A vypadá to nadějně,“ připsala k tomu čarodějnice Markéta osobní poznámku.

Fajn. Nevím, co přesně tím myslela, ale proroctví bylo vyřčeno. Bude naplněno? Uvidíme… Vždy takové věci přijímám s potřebným nadhledem i humorem, na druhou stranu se už roky opakovaně přesvědčuji, jak přesné mohou věštby z čísel být. Až z toho mám občas husí kůži.

V každém případě zní její závěr slibně a já se tedy na nový rok těším.

Ostatně numerologové vidí roky 2010 a 2011 jasně. Zatímco rok 2010 jsme prožívali pod energií čísla 3, tedy jsme hlavně tvořili myšlenky a sdíleli je s někým dalším, v roce 2011 přejdeme do vibrací čísla 4.

Čtyřka je symbolem stability a pružnosti, zároveň přináší schopnost pokládat základy novému, pro které je však nutné vytvořit místo zbořením starého.

Podle Hany Sechovcové ze Slunečnice začneme v roce 2011 realizovat své sny a svá přání z předchozího roku. Budeme již bezpečně vědět, že všechno, co teď tvoříme, je v souladu s přáním našich srdcí. Že kráčíme po dlouhé, ale úspěšné cestě.

„Začneme přinášet Nebe na Zemi. Budeme si vědomi vlastní zodpovědnosti za toto tvoření, začneme tvořit základy nové budoucnosti,“ říká.

Tak snad to v novém roce vypadá nadějně pro nás všechny. Na konci příštího roku si řekneme, jestli nám numerologie nekecala. Docela se na to těším…

Václav Fikar
Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Návrat Hovorů VF s osobnostmi. U kávy

Rubrika Hovory VF u kávy se po několika letech vrací na tento web. Svého času byla velmi populární, rozhovory se zajímavými...

Jsem sice bronzový z Říma, ale nevstávám teď o hodinu později, říká český slamer Vašek z Aše
Stal se prvním českým slamerem, který výrazně uspěl na velké soutěži v Evropě. Tuzemští slameři pak slavili jeho italský úspěch nadšeně a...
Jen rybář ví

Jen rybář ví, jak bolí chytat v zimě. V prosinci, když ledový vítr svým dlouhým bičem práská do tváří a pod...

Přání do nového roku. Roku návratů?

Vážení návštěvníci mých stránek, milí čtenáři,

do nového roku 2023 vám přeji spoustu síly, víry v naději v lepší zítřky a víc...

Top