O numerech, čarodějnici a novém roce


Datum publikace: 23-12-2010, 16:08 v Pěna všedních dnů.

Už jste si někdy nechali věštit budoucnost ze svého data narození? Já jo. A hned dvakrát. Vždycky v zimě, před příchodem nového roku. A vždycky v tak trochu složitém období, když jsem byl emočně našrot. Právě tehdy jsem se obrátil k magii čísel, abych zjistil, co na mou budoucnost říkají. Koneckonců ve víně a v číslech je prý pravda. Jen lahvinka Chardonnay mi sotva ukáže budoucnost.

První numerologický výklad mi už před pár lety vypracovala herečka a čarodějnice Kateřina Pokorná. Má celých šestnáct stran formátu A4, které jsem obdržel v sešité podobě. Výklad obsahuje moji budoucnost až do důchodu. Jeho autorka mě přitom neznala, k dispozici měla jen datum mého narození. Víc ani ťuk.

Druhý, kratší, mi právě teď vypracovala spisovatelka a čarodějnice Markéta Čekanová a poslala mi ho mailem. I ona měla k dispozici jen mé datum narození.

V základní charakteristice jsou oba numerologické rozbory, pořízené v jiných dobách a na jiných místech země, hodně podobné.

numerologie2

Vybírám ze stránek prvního:

Člověku narozeném v tomto datu byly do vínku dány tvořivost, citlivost a intuice…

Tento člověk umí ocenit krásu, má silnou představivost…

Má snahu se co nejvíc přiblížit přírodě…

Umí naslouchat ostatním lidem…

Když se zamiluje, tak zpravidla do hloubky a natrvalo…

Je chápavý, přesný, pozitivní…

Má silného ducha a schopnost jasného vidění budoucnosti…

Ale také…:

Je to člověk velmi složitý, kterému jen málokdo rozumí…

Žárlivě střeží své city…

Jedná příliš emočně…

K ostatním bývá kritický…

Musí se učit praktičnosti…

Uzavírá se s pocitem osamění…

Druhý říká mimo jiné toto:

Je si velmi dobře vědom času a dalších hranic, které všechno kolem nás omezují a ohraničují…

Stejně tak si je ale dobře vědom svého ega, což mu dohromady zaručuje stabilitu, důvěryhodnost, vážnost, respekt, věrnost, a také zájem žen…

Ale také…:

Snadno podléhá silným emocím…

Měl by se naučit relaxovat, aby se nerozštípnul…

Tyhle osobní věci jsem musel z obou rozborů vyzobat. Myslím, že z logického důvodu. Aby ti, kteří mě dobře znají, mohli sami nejlépe posoudit, nakolik mohou být numerologické rozbory přesné.

Nakolik v sobě datum narození může nést osud každého z nás, a tedy také, jak věrně či nevěrně může ukazovat naši budoucnost. Moji, sousedovu, zrzavé slečny z pokladny v Penny, řidiče posypového vozu, který ve čtyři hodiny ráno troubil před naším domem…

Takže co mě čeká v novém roce? Hmmm, na to jsem vážně zvědavý…

numerologie3

Podle čarodějnice Kateřiny mě v novém roce čeká cestování, nová dobrodružství a silný vztah. „Bude však důležité zachovat si rovnováhu mezi prací a odpočinkem,“ varuje čarodějnice Kateřina před eventuálním zhroucením organismu.

Rozbor čarodějnice Markéty pak říká, že se nacházím ve třetím roce svého životního cyklu, který mi přinese kreativitu, energičnost a rozvoj toho, co jsem na podzim (na začátku svého nového roku) začal. Roční cyklus se totiž počítá nikoliv od začátku kalendářního roku, ale od data narození. V mém případě od října. “A vypadá to nadějně,“ připsala k tomu čarodějnice Markéta osobní poznámku.

Fajn. Nevím, co přesně tím myslela, ale proroctví bylo vyřčeno. Bude naplněno? Uvidíme… Vždy takové věci přijímám s potřebným nadhledem i humorem, na druhou stranu se už roky opakovaně přesvědčuji, jak přesné mohou věštby z čísel být. Až z toho mám občas husí kůži.

V každém případě zní její závěr slibně a já se tedy na nový rok těším.

Ostatně numerologové vidí roky 2010 a 2011 jasně. Zatímco rok 2010 jsme prožívali pod energií čísla 3, tedy jsme hlavně tvořili myšlenky a sdíleli je s někým dalším, v roce 2011 přejdeme do vibrací čísla 4.

Čtyřka je symbolem stability a pružnosti, zároveň přináší schopnost pokládat základy novému, pro které je však nutné vytvořit místo zbořením starého.

Podle Hany Sechovcové ze Slunečnice začneme v roce 2011 realizovat své sny a svá přání z předchozího roku. Budeme již bezpečně vědět, že všechno, co teď tvoříme, je v souladu s přáním našich srdcí. Že kráčíme po dlouhé, ale úspěšné cestě.

„Začneme přinášet Nebe na Zemi. Budeme si vědomi vlastní zodpovědnosti za toto tvoření, začneme tvořit základy nové budoucnosti,“ říká.

Tak snad to v novém roce vypadá nadějně pro nás všechny. Na konci příštího roku si řekneme, jestli nám numerologie nekecala. Docela se na to těším…

Václav Fikar
Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Stavba jako od Gaudího. Andres Turm stojí hned za českou hranicí

Také se rozplýváte nad architektonickými skvosty dechberoucí Barcelony, vzešlých z génia Antoniho Gaudího?

Pokud ano, vězte, že jedna stavba, kterou jako by...

Velkolepé stavby bobrů. Nový díl Rockera na rybách měl v osm ráno premiéru na YouTube

Bavte se a žasněte. Záběry několika unikátních bobřích staveb na západě Čech, včetně zachyceného mimořádného momentu bobra v akci, můžete sledovat...

Jedenáctý díl Rockera na rybách už brzy

Dali jsme si s ním na čas, ale co nevidět se na YouTube objeví jedenáctá epizoda Rockera na rybách. A bude...

Světlo. Stolař a Fikar vystavují v divadle své fotografie

V secesní budově Západočeského divadla v Chebu se v neděli 21. května od 17 hodin uskuteční vernisáž společné výstavy fotografií Martina...

Půjde o vizuální porno, prozrazuje lektor Západočeského divadla o chystané hře i doprovodné fotografické výstavě
Byť jsem kafař a kávu piju všude, ve „hvězdárně“ jsem si ji vychutnával vůbec poprvé. Popíjel jsem ji za zvuků 3D...
Unikátní hra o Drtikolovi a k ní výstava fotografií několika současných autorů. Kulturní Cheb čeká velká světelná událost

Světlo. Takový je název historicky první fotografické výstavy, kterou pořádá Západočeské divadlo v Chebu ve své hlavní budově.

Chebské divadlo výstavu...

Top