Najít partnera přes internet? To je jako ruská ruleta


Datum publikace: 11-02-2011, 18:49 v Almara archivní.

Další z mých pracovních reportáží mě zavedla na stopu “osamělého města”. Abych věděl, o čem píšu, na vlastní kůži jsem vyzkoušel internetové seznamky. A zjistil jedno. Najít partnera přes seznamku chce moře trpělivosti a nakonec i ranec štěstí.

K hledání vhodného protějšku jsem přistoupil maximálně zodpovědně. Vygůgloval jsem čtyři seznamovací weby s nejvyšším počtem inzerátů z Karlových Varů, a pak se pro ně nechal vyfotit.

Hned potom jsem se v dotaznících uvážlivě popsal a svou nezadanou existenci odentroval do světa osamělých duší. Vážené dámy, jsem tady. A protože jsem jenom váš, tak honem, hrrr na mě. Mám málo času.

Jenže první čtyři dny a nic. Žádný vzkaz, natož pozvání na kafe. Až pátý den od uveřejnění inzerátu jsem se dočkal. Ve schránce na Známost.cz mi přistál první vzkaz. Zaujal jsem sedmadvacetiletého Martina.

„Ahojky, ty asi budeš pěkný čertisko, viď?“ těšil se Martin. A přiložil smajlíka.

Lekl jsem se tak, až jsem se praštil do hlavy o zeď za sebou a převrhl polívku do klávesnice.

A himl, zvedal jsem se ze země. Co teď?

Kontrola profilu ukázala, že jsem inzerát vložil do správné rubriky “On hledá ji”, a proto jsem Martina protáhl dylýtem. A vzápětí propadl skepsi. Cožpak sedmatřicetiletý nekuřák nenajde v Karlových Varech vhodný protějšek?

bigstockphoto_cyber_love_27064

Ale jo, najde, řekl jsem si. Po týdnu bez odpovědi jsem pasivní čekání vyměnil za iniciativu. Oslovil jsem jedenadvacetiletou Janču. Hledala přítulné koťátko, které se rádo nechá rozmazlovat.

To jsem přece já, poznal jsem se. Rychle jsem naformuloval vtipnou odpověď a odeslal ji. Bez odezvy. Proto jsem napsal také jedenatřicetileté Hedvice. Hledá vztah na vždy. Takový já sice nehledal, ale kdoví. Tentokrát jsem čtvrt hodiny potil seriozní odpověď. Bez odezvy.

Osmnáctiletou Mirku jsem vynechal, stejně jako třiapadesátiletou Evu. Dvaadvacetiletá Veronika ale ví, že existuju. A v systému mě zaujala i pětatřicetiletá Simona. Nemám prý všechny házet do jednoho pytle. Neházím. A tak jsem dal dohromady nové originální odpovědi a oběma je odeslal. V obou případech bez odezvy.

Utekl týden a pořád nic. Proto jsem klikl na fotku osmatřicetileté Mony. Hledala muže, který je schopný, inteligentní, rozumný, rozvážný, zodpovědný, abstinent, zručný, neochlupený, voňavý, umí vařit, rád žehlí, má vlastní byt a je zábavný. Výměnou nabízí frigiditu a praní. Tak tu jsem přeskočil. Přece jenom mám nějaké mouchy.

Konečně! Osmý den mi ve schránce přistál druhý vzkaz. Ale… Přilétl z Nového Bydžova od ženy, která ani trochu nebyla můj typ.

Až devátý den se mé skóre vylepšilo. Seznamovací síť Badoo, kterou jsem do té chvíle považoval za pochybnou, mi sdělila, že hned sedm žen sjíždělo můj profil. A že přemýšlí o setkání se mnou. Většinou ale takové, které nebyly mým typem.

Desátý den mi statistika ukázala, že můj profil studovalo už šestnáct osamocených duší. A ručička na barometru popularity u žen se z úrovně velmi nízká okamžitě vyšplhala na vysoká. Fajn, ale kde je žena pro mě?

Ozvala se sama. Už následující den. A nejen to. Aplikace internetové seznamky nás vyhodnotila jako dvojici s „vysokou vzájemnou přitažlivostí“. Podobně jako počítač v komedii Hodíme se k sobě, miláčku?

Tím okamžikem pro mě testování internetových seznamek skončilo. Nezbývalo, než o sedm let mladší dotyčnou pozvat na kafe a vysvětlit jí, co a kvůli čemu jsem tohle celé podnikal. Zůstanou z nás kamarádi.

Václav Fikar
Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Laponsko. Výstava fotografií z dalekého severu začíná 30. března

V prostorách Výrovského mlýna v Břehách u Přelouče se od konce března do poloviny května uskuteční výstava mých fotografií nazvaná “Laponsko”....

Obálka nové knihy odtajněna. Autorkou je Magda Kadlecová

Oficiální 30-denní předprodej mé nové humoristické knihy “Drahoušek na česneku” bude zahájen v závěru března, a to výhradně jen na webu...

Obálka knihy Drahoušek na česneku v příštím týdnu

Do zahájení oficiálního předprodeje mé zbrusu nové knihy “Drahoušek na česneku” zbývá přibližně šest týdnů.

Pokud vás ale už nyní zajímá,...

Drahoušek na česneku. Den zahájení předprodejní kampaně nové knihy se blíží

Byl váš první sex podle vašich pubertálních představ, nebo nabral docela jiné obrátky tak, jako ten můj?

Máte i vy milující sousedku,...

Už brzy. Předprodej knihy Drahoušek na česneku

Také nevíte, jak zhubnout, když kalendářní rok se skládá jen z období plných jídel – z Masopustu, Velikonoc, foood festivalů, oslav...

Před deseti lety. Snímek z Valče

Tuto fotografii jste zde již viděli. Ale dnes mi globální šmírák Facebook připomněl, že to je právě kulatých 10 let od...

Top