Když karty promluví. Kotva, Srdce, Strom…


Datum publikace: 26-12-2016, 8:29 v Ze života mužova.

Zeptala se na datum narození, aby prý mohla osud správně vykládat, a pak mě vybídla, ať si vyberu devět karet. Přede mnou jich ležela dlouhá řada, nevím kolik. Všechny hřbetem vzhůru, aby budoucnost nemohla být ošizena. Na moment jsem si připadal, jako bych nasedl do Stroje času a s ním se chystal odletět do blízké budoucnosti… 🙂

Ano, snad proto, že jsem zvědavý rošťák, který se občas rád pobaví trochou toho neškodného mystéria a tajemna, jsem se setkal se známou kartářkou. Když už nám začíná nový rok… 🙂

Madam si na mě udělala čas hned po jednom známém hokejistovi a ještě známějším podnikateli. Posadil jsem se na židli, kterou přede mnou postupně zahřívali, a začal usrkávat teplý zázvorový čaj. Otázky jsem neměl žádné. Jen jsem se s trochu poťouchlým úsměvem těšil, když už se nám hranice mezi zřejmým a nezřejmým světem stále více rozpouští, na informace, které obdržím.

A zatímco jsem si pomalu vychutnával lahodnou chuť zázvorového čaje, vytahoval jsem ze štrúdlu otočených karet jednu po druhé. Až jsem jich otočil devět. Devět karet, které mají být okem do mé blízké budoucnosti. Do roku 2017.

První kartou, kterou jsem otočil, byla Kotva. Ta prý znamená, že v roce 2017 naleznu klidný přístav, kde zakotvím na dlouhou dobu a který mi dodá rovnováhu.

Druhou otočenou kartou byly Cesty. Přede mnou prý bude velmi důležité rozhodnutí. Otázka, na kterou ale budou existovat nejméně dvě odpovědi ( takže možná i tři? 😀 ). Budu se prý velmi obtížně rozhodovat, mám ale poslechnout svůj vnitřní hlas a intuici a nedat na hlasy jiných lidí. Hlavně nemám okamžik volby odkládat, abych nakonec nezůstal bez alternativy.

„Volba bude jen ve Vašich rukou,“ zdůraznila madam.

Třetí karta? Třílístý jetelíček. Podle této karty mě v novém roce čeká dost usilovné práce a mnoho věcí “spadlých z nebe”. Mám využít své silné energie a krok za krokem budovat své sny.

Jako čtvrtou kartu jsem otočil Srdce. Podle madam jednu z nejkrásnějších, kterou si člověk může vytáhnout. Srdce je symbolem štěstí, uspokojení a pozitivních emocí. Události kolem mě se prý začínají dobře uspořádávat a mám velkou naději, že mé sny se splní právě v roce 2017. Pak mám být za tento dar osudu vděčný. Mám poslouchat především svou intuici a srdce…

Další z vytažených karet byl Strom. Znovu prý jedna z nejkrásnějších karet. Má symbolizovat stabilitu, dobré zdraví a duševní rovnováhu. Také prý o mně říká, že jsem velmi silným a střízlivým člověkem, který pečlivě zvažuje všechna „pro i proti“ a že v příštím roce bude můj názor pro některé lidi velmi důležitý.

A zbývající čtyři karty? Neblázněte, přece tady neprozradím všechno z toho, co mi pro příští rok karty předpovídají. 😀 Přece před vámi nevyložím na stůl všechny své karty… 😀

V každém případě pamatujte, ať již na osud věříte či nevěříte, na tom vlastně nesejde, že si ho nakonec vždy utváříme my sami. Svými rozhodnutími, svými činy, svými skutky, které přicházejí po slovech. A možná také energií, kterou v přítomnosti vysíláme ven a která se nám nějakým způsobem vrací v budoucnosti.

Do nového roku vám všem přeji hlavně zdraví a štěstí. Zní to jako klišé, vím, ale já tohle přání jako klišé nevnímám. Myslím ho opravdově, protože bez zdraví a bez štěstí život chutná trpce nebo kysele!

Přeji vám, abyste se uměli radovat z maličkostí. Abyste dokázali pohladit blízkého člověka pouhým slovem. Abyste dokázali odpustit, usmát se očima, udělat si čas na to, co je opravdu důležité. Abyste se dokázali zasmát třeba kravině. Abyste nebrali vážně hlouposti, abyste dokázali odlišit důležité od nedůležitého a vždy si udržovali patřičný nadhled.

Mimochodem, jeden můj známý by řekl, že jsem za kartářku vyhodil peníze. Že jsem si měl raději koupit bůček, lahváče a vepřové kotlety do ledničky. On už je takový. Škudlí, škudlí a škudlí. Neutrácí za nic, jedině za levné jídlo. Návštěva kina, koncertu, nákup knihy nebo hezké drobnosti někomu či sobě pro radost…? Vše jsou pro něj vyhozené peníze za blbosti. I proto nikdy nenapíše takovýto blog. 😀 Alespoň myslím…

😀

Václav Fikar
2 thoughts on “Když karty promluví. Kotva, Srdce, Strom…

  1. Pane Fikare, za náš všechny, kterým jste popřál tolik důležitého, bych Vám chtěla popřát klidný přístav, štěstí, stabilitu a zdraví. To důležité nás vždycky najde.

Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Kniha přívlače mizí z pultů knihkupectví. I její dotisk už bude vyprodaný

Přestože se záhy po svém uvedení na trh (2021) dočkala Kniha přívlače dotisku, už brzy zřejmě zmizí z pultů knihkupectví.

Některé...

Stavba jako od Gaudího. Andres Turm stojí hned za českou hranicí

Také se rozplýváte nad architektonickými skvosty dechberoucí Barcelony, vzešlých z génia Antoni Gaudího?

Pokud ano, vězte, že jedna stavba, kterou jako by...

Velkolepé stavby bobrů. Nový díl Rockera na rybách měl v osm ráno premiéru na YouTube

Bavte se a žasněte. Záběry několika unikátních bobřích staveb na západě Čech, včetně zachyceného mimořádného momentu bobra v akci, můžete sledovat...

Jedenáctý díl Rockera na rybách už brzy

Dali jsme si s ním na čas, ale co nevidět se na YouTube objeví jedenáctá epizoda Rockera na rybách. A bude...

Světlo. Stolař a Fikar vystavují v divadle své fotografie

V secesní budově Západočeského divadla v Chebu se v neděli 21. května od 17 hodin uskuteční vernisáž společné výstavy fotografií Martina...

Půjde o vizuální porno, prozrazuje lektor Západočeského divadla o chystané hře i doprovodné fotografické výstavě
Byť jsem kafař a kávu piju všude, ve „hvězdárně“ jsem si ji vychutnával vůbec poprvé. Popíjel jsem ji za zvuků 3D...
Unikátní hra o Drtikolovi a k ní výstava fotografií několika současných autorů. Kulturní Cheb čeká velká světelná událost

Světlo. Takový je název historicky první fotografické výstavy, kterou pořádá Západočeské divadlo v Chebu ve své hlavní budově.

Chebské divadlo výstavu...

Top